Svatební místa v Plzeňském kraji

Často se mě na předsvatebních schůzkách ptáte na svatební místa. Je to jedna z věcí, které spolu s termínem svatby řešíte jako první a často to není vůbec jednoduchý úkol.

V první řadě je dobré si uvědomit, co od místa očekáváte. Má se zde odehrát pouze obřad a svatební veselí už bude jinde? Chcete mít vše „pod jednou střechou“ bez přesunů. Má to být někde na „samotě u lesa“ nebo hledáte spíš zámeckou zahradu s bohatou architekturou atd.? Má vás místo vystihovat jako pár nebo o vás něco prozradit? Vybírát místo, ke kterému mátě nějakou vazbu? Určitě vás napadá spousta dalších věcí.

Na všechno odpovědět nedokážu, ale můžu vám sem hodit alespoň pár osobních tipů z pohledu svatebního fotografa. Najdete zde stručný přehled svatebních míst v Plzeňském kraji, která si myslím stojí za zmínku.

Kdo mě trochu zná, ví že ráda fotím menší svatby spíš někde venku a tomu tak nějak odpovídají i tipy, které zde najdete. J

STATEK BŘEŽANY

Pokud hledáte svatební místo v okolí Plzně, určitě stojí tenhle statek za zmínku. Statek je vhodnější spíš pro menší svatby. Je to uzavřený areál, kde budete mít dostatečné soukromí a je možné si místo pronajmout i na více dní, aby přípravy probíhali ve větší pohodě. Svatební obřad můžete uspořádat přímo v zadní části zahrady nebo hned za statkem v ovocném sadu. Zbytek se může od příprav až do večerních oslav odehrávat v areálu, kde je možné přespat v malých útulných pokojících. Zahrada je udržovaná a voňavá po bylinkách. Je to malý svět sám pro sebe. Na společné focení novomanželů není potřeba nikam utíkat. Vše se zvládne v rámci areálu.

http://www.statekbrezany.cz

STAROČESKÁ STODOLA V CHRÁŠŤANECH

Parádní stodola, asi s nejhezčí výzdobou, jakou jsem kdy viděla. Za stodolou najdete zahradu s rybníčkem, kde lze uspořádat obřad nebo ji využít ke svatebním oslavám.  Nedaleko Chrášťan najdete hrad Krakovec, který všichni známe z pohádky Ať žijí duchové a tam ten obřad taky stojí za to.

https://www.facebook.com/Staročeská-stodola-Chrášťany-u-Rakovn%C3%ADka-99097537442/about/?ref=page_internal

BYLINKOVÉ PANSTVÍ ROCHLOV

Bylinkové panství Rochlov je takovou klasikou bez které se zatím neobešla žádná moje svatební sezóna. V areálu zámečku najdete vše. Obřad je možný v krásné zámecké zahradě, kterou lze využít i v rámci svatebních oslav až do večerních hodin. Zahrada snad kvete ve všech ročních obdobích. 😀  a v případě špatného počasí je možnost obřadu i v zámecké kapličce. Je zde spousta prostoru pro nejrůznější hry a zábavu. Po předchozí domluvě je možná i prohlídka zámku jen pro svatebčany a posledně nás pán lakal na možnost vyzkoušení zdejšího vinného sklípku. 😀

https://www.facebook.com/bylinkovepanstvi/about/?ref=page_internal

FARMA DVOREC

Asi nejpraktičtější místo, kde jsem zatím fotila. Najdete ji uprostřed polí. Široko daleko nic, jen příroda, klid a krásné prostředí. Obřad pokaždé probíhal u rybníčku, obklopeného stromy a užasnými zákoutími. Z areálu není potřeba vytáhnout paty a najdete tu vše. Od ubytování, přes občerstvení, obrovskou zahradu která nabízí spousta prostoru pro aktivity všeho druhu a dostatek místa i pro odpočinek. Jako bonus, který ocení především rodiče s dětmi, jsou zvířátka.

https://www.farmadvorec.cz

PECKŮV MLÝN

Tady jsem ještě nefotila. V letošní sezoně se sem chystám poprvé, ale jen z fotek od snoubenců a ze stránek majitelů, místo stojí za zmínku a hned jak budu mít osobní zkušenost, doplním sem víc.

http://www.peckuvmlyn-ubytovani.cz/category/galerie/fotogalerie

FARMA HÁJENKA

Moc hezké místo nedaleko Plzně, opětu umožňuje zařídit vše na jednom místě. A hned jak to tu ozkouším doplním víc 🙂

http://farmahajenka.cz

Místa která stojí určitě za zmínku

LOOSOVI INTERIÉRY – určitě ocení milovníci architektury a designu. Kdo nezná, mrkněte na jejich stránky. Místo určitě stojí za zhlédnutí

https://www.adolfloosplzen.cz/svatby-a-pronajmy/

LUFTOVA ZAHRADA – Je schovaná zahrada přímo v Plzni, svatby se zde pořádají celkem běžně. Pokud tedy o místě přemýšlíte, je vhodná včasná rezervace.